ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 16606321
*
nr 1660 6321
Pigtittare
Lådmodell, floralt bemålad, nutida, 23x32x9
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2024
kl 18:47:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 22:20:21
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: floralt bemålad lådmodell lådspegel nutida pigtittare rakspegel spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
*
Pigtittare
nr 1660 6321
Pigtittare
Lådmodell, floralt bemålad, nutida, 23x32x9
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 22:20:21 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: floralt bemålad lådmodell lådspegel nutida pigtittare rakspegel spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23 -
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51



